pH PLUS TEKUTÝ,
je kvapalný prípravok určený na zvýšenie hodnoty pH bazénovej vody. Pre správne a úspešné ošetrovanie bazénovej vody je hodnota pH veľmi dôležitá. Správne pH vody v bazéne sa nachádza v rozmedzí 6,8 – 7,6. V tomto rozmedzí je zaručené najúčinnejšie pôsobenie dezinfekčných prípravkov bez vedľajších vplyvov.
Nízke alebo vysoké pH vody v bazéne (teda nesprávne) spôsobuje podráždenie očí a slizníc. Vo vode sa tvorí zelený alebo biely až mliečny zákal, a to aj z dôvodu už spomínanej zníženej účinnosti dezinfekcie chlórovej, rovnako tak aj bezchlórovej alebo slanou vodou.
Vysoká hodnota pH vody v bazéne spôsobuje zvyšujúci sa obsah škodlivého viazaného chlóru, taká voda väčšinou veľmi zapácha chlórom.
Nízka hodnota pH vody v bazéne spôsobuje vyblednutie farieb materiálov, z ktorých je bazén vyrobený, koróziu kovových súčastí bazéna a betónu v okolí bazéna.
DÁVKOVANIE:
Na zvýšenie hodnoty pH vody o 0,2 sa použije na každý 1 m3 (1000 l) objemu vody v bazéne 10 - 20 ml tohto prípravku. Dávkovanie je orientačné, presné dávkovanie je závislé od tvrdosti vody a od prevádzkových podmienok bazéna. Tvrdá voda vyžaduje väčšie množstvo prípravku, mäkká voda menej.
Používajte tento prípravok bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o výrobku.
Balenie - hmotnosť/obsah | 10 l |
Forma prípravku | kvapalina |
Možnosti využitia | zvýši hodnotu pH, zamedzí podráždeniu očí a pokožky, zaistí správnu funkciu ostatných prípravkov |
UPOZORNENIE:
Pozor! Nemiešajte a nepoužívajte spoločne s inými výrobkami. Nekompatibilné materiály: Silné oxidačné činidlá, kyseliny, kovy, hliník a jeho zliatiny, zinok, cín, zliatiny, obsahujúce ľahké kovy, amónne soli, halogénované uhľovodíky. Prípravok smie byť použitý iba na úpravu vody v bazénoch. Výrobca neručí za škody spôsobené nesprávnym použitím prípravku.
OPATRENIA PRVEJ POMOCI:
Vo všetkých prípadoch zaistiť postihnutému telesný a duševný kľud a zabrániť prechladnutiu. V prípade pochybností, alebo pokiaľ symptómy pretrvávajú, vyhľadať lekársku pomoc. Postihnutému v bezvedomí nikdy nič nepodávať. Dbajte na osobnú bezpečnosť pri záchranných prácach.
OPIS OPATRENÍ PRVEJ POMOCI:
PRI VDÝCHNUTÍ:
Prerušte expozíciu, dopravte postihnutého na čerstvý vzduch. Pri pretrvávajúcej nevoľnosti zaistite lekársku pomoc.
PRI STYKU S POKOŽKOU:
Odstráňte kontaminovaný odev, topánky a zasiahnutú pokožku dôkladne umyte vodou (najlepšie vlažnou) a mydlom. Nepoužívajte rozpúšťadlá ani riedidlá. Vyhľadajte lekársku pomoc.
PRI STYKU S OČAMI:
Vyplachujte miernym prúdom vody aspoň 15 minút. Držte pritom očné viečka doširoka otvorené pomocou palca a ukazováka. V prípade, že postihnutý nosí kontaktné šošovky, vyberte ich pred vyplachovaním očí, ak to ide. Vyhľadajte odborné lekárske ošetrenie.
PRI POŽITÍ:
Vyplachujte ústa a potom vypite veľké množstvo vody. Nevyvolávajte zvracanie. Nepodávajte mlieko ani alkoholické nápoje. Osobám v bezvedomí nikdy nepodávajte nič ústami. Vyhľadajte lekársku pomoc.
LIKVIDÁCIA:
Odstrániť podľa platných slovenských a miestnych predpisov (napr. v spaľovni nebezpečných odpadov). Neodstraňujte zvyšky vhodením do kanalizácie. Neznečistite stojace alebo tečúcej vody chemikálií alebo použitú nádobou. Zvyškové množstvá a nezregenerovateľné roztoky odovzdajte osvedčenej likvidačnej firme.
Zneškodnite obsah/nádobu odovzdaním osobe oprávnenej k likvidácii alebo odovzdaním na zberný dvor do časti nebezpečného odpadu. Za zatriedenie odpadu a jeho zneškodnenie zodpovedá pôvodca odpadu.
ÚDAJE O NEBEZPEČNOSTI PRÍPRAVKU:
VÝSTRAŽNÉ SLOVO:
Nebezpečenstvo.
VÝSTRAŽNÉ UPOZORNENIE:
Môže byť korozívna pre kovy. Spôsobuje vážne poleptanie kože a poškodenie očí.
BEZPEČNOSTNÉ UPOZORNENIE:
Ak je potrebná lekárska pomoc, majte k dispozícii obal alebo etiketu výrobku. Uchovávajte mimo dosahu detí. Pozorne si prečítajte všetky pokyny a dodržiavajte ich. Uchovávajte iba v pôvodnom balení. Noste ochranné rukavice/ochranný odev/ochranné okuliare/ochranu tváre. PO POŽITÍ: vypláchnite ústa. NEVYVOLÁVAJTE zvracanie. PRI KONTAKTE S POKOŽKOU (alebo vlasmi): Vyzlečte všetky kontaminované časti odevu. Pokožku ihneď opláchnite vodou alebo sprchou. PO ZASIAHNUTÍ OČÍ: Niekoľko minút ich opatrne vyplachujte vodou. Ak používate kontaktné šošovky a je to možné, odstráňte ich. Pokračujte vo vyplachovaní. Okamžite volajte TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÉ CENTRUM/lekára. Zneškodnite obsah/nádobu odovzdaním osobe oprávnenej k likvidácii alebo odovzdaním na zberný dvor do časti nebezpečného odpadu.
PODROBNOSTI O POSKYTNUTÍ PRVEJ POMOCI JE MOŽNÉ KONZULTOVAŤ S:
Národné toxikologické informačné centrum Bratislava, Univerzitná nemocnica Bratislava, pracovisko Kramáre, Klinika pracovného lekárstva a toxikológie, Limbová 5, 833 05 Bratislava, telefón: + 421 2 5477 4166; mobil: +421 911 166 066 fax: + 421 2 5477 4605.
- navod_pH_plus_tekuty_10l_sk.pdf (706.42 kB)